Pelaajatilastot 2014-2015 (2.divisioona + nousukarsinnat)

#nimiottelutmaalitsyötötpisteetpist./peli2-min5-min10-minjäähytjääh./peli
Nousiainen Janne302435591.97801260.87
Varuhin Joona253224562.2430060.24
Vatanen Sami261826441.69500100.38
Teronen Tommi262023431.65500100.38
Lummikko Risto-Matti263417511.96900180.69
Rantanen Jere232316391.7020040.17
Kouttinen Kari25613190.76800160.64
Ojala Jere-Matti25414180.72900180.72
Viitasaari Niklas1985130.68500100.53
Hautala Niilo1873100.5620040.22
Vatanen Jani2055100.50212291.45
Ruusumaa Pekka1346100.77410131.00
Saarnio Roope248190.38600120.50
Valkeejärvi Tatu207290.4520040.20
Laurila Juho214480.38800160.76
Lahtinen Samuel281560.2120040.14
Nieminen Sakari284150.1810020.07
Asikainen Jesse83250.6300000.00
Huttunen Sakari241340.17600120.50
Särkimäki Mikko231230.1300000.00
Ilonen Tatu80000.0000000.00
Hänninen Aki280000.0000000.00



Viralliset pelaajatilastot löytyvät myös Tilastopalvelu.fi:stä (ts. klikkaamalla tästä).
HUOM! Nousukarsintojen viralliset pelaajatilastot löytyvät täältä (vain Ilves-sarja).


Tilastot voidaan järjestää haluttuun järjestykseen klikkaamalla ko.sarakkeen otsikkoa. Otsikon uudelleenklikkaus kääntää järjestyksen.



Tilastot päivitetty 20.04.2015 13:12